Studenti Matfyzu bodovali ve SVOČ

4. června 2024

Poslední květnové pondělí se na Univerzitě Palackého v Olomouci uskutečnilo finálové kolo 24. ročníku SVOČ v matematice a informatice. V soutěži studentských vědeckých prací tradičně bodovali studenti Matfyzu.

SVOČ 2024 (foto: Hana Turčinová)

Studentská vědecká odborná činnost v matematice a informatice (SVOČ) je určena studentům bakalářských a magisterských programů na českých a slovenských vysokých školách. Soutěž každoročně pořádají Česká matematická společnost a Slovenská matematická společnost.

Do 24. ročníku bylo přihlášeno celkem 55 prací z devíti fakult českých a slovenských univerzit. Studenti je představili v pondělí 27. května na půdě Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci v rámci finálové konference. Odborná porota poté vybrala 32 autorů, kterým udělila hlavní ceny a několik čestných uznání.

V rámci šesti soutěžních kategorií (dvojsekcí) obsadili zástupci Matfyzu celkem šest prvních míst, a to konkrétně v sekcích M1+M2 (Matematická analýza – teorie funkcí a prostory funkcí + Matematická analýza – teorie diferenciálních a integrálních rovnic), M3+M4 (Teorie pravděpodobnosti a matematická statistika + Ekonometrie a finanční matematika – dvě první místa), M5+M6 (Matematické struktury – algebra, topologie a geometrie + Matematické struktury – teorie grafů a kombinatorika – dvě první místa) a I1+I2 (Teoretická informatika + Umělá inteligence). Dále vybojovali dvě stříbrné příčky, čtyři bronzové a také pět čestných uznání.

Gratulujeme oceněným!

Kompletní výsledky jsou k dispozici na stránkách soutěže.

OPMK